Sprawdź, czy Twoje wewnętrzne dziecko cierpi?

Wewnętrzne Dziecko czeka na Ciebie, abyś się nim zaopiekowała. Ta mała Kasia, Ania czy Magda czeka, aż ją przytulisz i powiesz, że ją kochasz.

 

Wewnętrzne Dziecko, to ta część nas, która uosabia wszystko, co jest związane z radością życia, witalnością, spełnieniem, kreatywnością, abstrakcyjnym myśleniem i zabawą. Niezależnie, czy masz 20 lat, czy 101 każda z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko.

Jeżeli ta część Ciebie jest skrzywdzona to, nie masz dostępu do tych wszystkich cudownych i niezwykłych cech w sobie. Być może dzisiaj czujesz, że jest w Tobie dużo smutku, ciągle coś Ci nie wychodzi w życiu, uważasz nie jesteś kreatywna, brakuje Ci energii i zwykłej radości. Masz poczucie, że Twoja życiowa moc i energia została przyblokowana.

 

Te wszystkie odczucia i sygnały oznaczają, że woła Cię Twoje wewnętrzne dziecko. Krzyczy i tupie, daje znaki w życiowej i emocjonalnej niewygodzie. Komunikuje Ci swój ból, przerażenie, smutek i prosi, abyś wyciągnęła je z piwnicy przerażenia i odrzucenia.

Być może siedzi tam od dziesiątek lat i pragnie ujrzeć w końcu słońce i poczuć radość. Jak długo siedzi w nas skrzywdzone dziecko, tak długo, jako dorośli ludzie nie umiemy radzić sobie z wieloma rzeczami i boimy się wziąć odpowiedzialność za siebie.

Bądź pewna, że jeżeli Twoje wewnętrzne dziecko poczuje się bezpiecznie i dobrze to, odnajdziesz automatycznie w sobie pokłady spokoju, miłości i kreatywności. Uleczone rany z dzieciństwa zaowocują u Ciebie radością i energią życiową. Zwiększy się poczucie wpływu na własne życie, świadomie i z odwagą będziesz się spełniać i realizować tak, jak chcesz..

 

Czy Twoje wewnętrzne dziecko cierpi, potrzebuje pomocy, utulenia i Twojej miłości?

 

Przeczytaj poniższe punkty i sprawdź:

 • Krytykuję siebie, że nie jestem taka, jak „być powinnam”.
 • Nie ufam sobie, swoim decyzjom, do ludzi również mam pewien dystans.
 • Jestem perfekcjonistką ciągle z siebie niezadowoloną.
 • Unikam konfliktów nawet, gdyby miało się to, odbyć moim kosztem.
 • Czuję, że coś jest ze mną mnie tak.
 • Boję się oceny i opinii innych ludzi.
 • Wstydzę się wyrażać emocje takie, jak złość, gniew, czy smutek.
 • Nie umiem stawiać granic i mówić „nie”.
 • Biorę na siebie odpowiedzialność za innych ludzi.
 • Czuję lęk i niepokój przed zmianami, boję się przyszłości.
 • Zaczynam różne rzeczy i ich nie kończę. Przeskakuję do kolejnych zadań i również ich nie kończę.
 • Tłumię w sobie złość, a kiedy już wybucham to, z siłą wulkanu.
 • Nie akceptuję i wstydzę się swojej cielesności.
 • Stres i energia konfliktu napędza mnie do działania. Gdy muszę „walczyć” czuję, że żyję.
 • Mam poczucie winy i czuję się egoistką, kiedy robię coś dla siebie i stawiam siebie na pierwszym miejscu.

 

Jeśli przynajmniej część z powyższych stwierdzeń jest Ci bliska oznacza to, że wewnętrzne dziecko potrzebuje Twojej pomocy.

Wyciąga rączki, abyś wyzwoliła je z tej ciemnej piwnicy bólu i cierpienia. w której siedzi zamknięte i samotne już tyle lat. Ty i tylko Ty masz możliwość, aby tam dotrzeć, dać mu bezpieczeństwo, troskę i miłość. Tylko Ty poprzez zobaczenie siebie w tym małym dziecku możesz uzdrowić swoje rany z dzieciństwa.

Każde dziecko zasługuje na bezpieczeństwo, kochających rodziców i cudowny dom. Każde dziecko ma prawo wyrażać siebie, bawić się, być beztroskie i radosne. Nie każde jednak miało taką możliwość i tego doświadczyło. Brak zainteresowania ze strony rodziców, poczucie odrzucenia, samotność, ból i cierpienie zapisało się tym małym serduszku w dzieciństwie.

Dobra wiadomość jest taka, że teraz, jako dorosła kobieta możesz zaopiekować się swoim wewnętrznym dzieckiem i dać mu to, wszystko, czego potrzebuje. Dając miłość tej małej dziewczynce dajesz ją sobie. 

 

Praca z wewnętrznym dzieckiem jest piękna i wzruszająca, dająca uwolnienie i poczucie wewnętrznej mocy. Kiedy otulasz to dziecko zrozumieniem, dajesz mu poczucie bezpieczeństwa i spokój – sama zaczynasz wzrastać. Zostawiasz rolę ofiary – skrzywdzonego dziecka i stajesz się dorosłą, świadomą siebie kobietą pełną radości i życiowej energii.

Spotkaj się ze sobą w swoim sercu i weź tę malutką dziewczynkę w ramiona otulając ją ciepłem, akceptacją, zrozumieniem.. Pozwól na wzruszenie i łzy. To piękny i niezwykły proces ponieważ spotykasz się z samą sobą.

 

Zamknij oczy i wyobraź sobie wewnętrzne dziecko.

Zapytaj:

 • Czego potrzebuje?
 • Jak się czuje?
 • Czego się boi?

To piękny i niezwykły proces… pozwól sobie na łzy wzruszenia… Wreszcie po tylu latach spotykasz się z samą sobą…,aby dać sobie wolność!

 

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w procesie z wewnętrznym dzieckiem jestem tu dla Ciebie.

Tworzę bezpieczną przestrzeń, w której z moją pomocą spotkasz się z wewnętrznym dzieckiem, aby uleczyć traumy z dzieciństwa, odzyskać spokój i wpływ na swoje życie. Wspólnie odkryjemy to, co nieświadome, aby rozświetlić ciemność światłem świadomości i obudzić Twój wyjątkowy potencjał. Pokochaj Wewnętrzne Dziecko.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ PRZYJACIOŁOM